• Duben 27, 2024, 22:33:45 odpoledne

Autor Téma: Aikimato G60  (Přečteno 42080 krát)

Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Re:Aikimato G60
« Odpověď #195 kdy: Červen 24, 2014, 10:08:20 dopoledne »
Diky Lycmane ;)

no tak stale je co zlepsovat  :blush:  Tento vikend som mal taky corrado pracovny ... cely cas som sa v nom vrtal, lebo ani za svet nechcelo nastartovat.

Troska sa tu rozpisem, ze co sa riesilo . Mozno niekto bude mat rovnaky problem ...

Takze cele to zacalo tym, ze mi tiekol benzin okolo cerpadla na podvozku. Tak som zohnal druhe cerpadlo, novu gumicku, vymenil a ok.  Benzin uz netiekol, ale problem bol , ze netiekol vobec :D ani do motora  drv  ked som odpojil benzinovu hadicku pri motore, tak z nej pri startovani nic neslo a motor tocil na prazdno.

Ze no teda, tak som rozobral aj cerpadlo , co bolo v nadrzi ... a som ani nechcel verit, co som videl ... Normalne sa rozpadla hadicka od cerpadielka k horneho krytu a aj pruzinka co tam bola , uz nepruzila, cele to bolo nejake zaseknute ... Skoda, ze som to neodfotil ... No tak sa spravil repas, vymenila sa hadicka, pruzinka sa dala naspat na miesto, vsetko bolo ako malo :) Tak dalsi pokus o startovanie ...  A nic  drv  tak znova odpojenie benzinovej hadicky , no tentokrat tam uz bolo benzinu az az :D  Takze tam uz problem nebol ...

Tak sa pokracovalo dalej, skusalo sa, ze ci hadze iskru . Najprv na jednotlivych valcoch a nic  :o Tak potom hlavny privod z cievky a ... tiez nic  :o

na cievku prud isiel ... tak si hovorim , asi je zla ... vymenil som cievku a zasa nic  ireful

uz som bol zufaly, lebo raz to aj nejako nahodou nastarovalo, ale po chvilke zdochlo ... Tak som isiel pozerat poistky, jednu po druhej som vybral , ocistil , dal naspat.

A stale nie a nie hadzat iskru. Potom som si uvedomil, ze ked otocim klucik, ze vlastne nepocujem ani cerpadlo ... no uz bol pokrocily cas a bol som z toho uz dost na nervy, tak som to nechal tak, ze sak mozno dalsi den nieco vymyslim.  Vecer som este pozeral tuto na fore, ze ci niekto nemal podobny problem a nasiel som temu:
http://forum.corradoclub.cz/index.php?topic=884.0

Tak ma teda napadlo, ze rozoberiem interier a popozeram sa po nejakom skrate skor ako budem skusat ten hallov snimac.

pustil som sa do rozoberania, vybral som co sa dalo okrem palubnej dosky ... Nasiel som tam este zopar zbytocnych metrov kabla co tam boli len tak pomotane, tak som rad, ze som sa zbavil zbytocnosti a zaizoloval obnazene kable. Ale aj tak ked som skusil nastartovat tak stale nic  drv

Uz z cisteho zufalstva ma napadlo, ze ja to uz kaslem, doniesol som si krabicu s poistkami a relatkami a ze idem menit vsetko po jednom a skusat :D

Tak som vymenil aj Relatko c. 30 a stal sa zazrak  :o good zrazu auto startovalo :D Juchuuu :D Hoc len na tri valce ... ale tak pokrok bol. Potom sa este vymenila sviecka a uz to islo ako malo  :)  Takze asi tolko... Viem, ze pre vas asi ziaden velky objav, ale tak mna to velmi potesilo, ze som prisiel na chybu :D

No a takto nejak to vyzeralo a vlastne momentalne aj vyzera v interieri :


Offline kashty

  • ČLEN clubu
  • *
  • Příspěvků: 837
  • Karma: 11
  • G60 kompressor
    • Czech&Slovak Scirocco Community
Re:Aikimato G60
« Odpověď #196 kdy: Červen 24, 2014, 11:51:38 dopoledne »
tak to sis hezky užil....hlavně, že se ti to podařilo zprovoznit a budeš moct jezdit  ;)
corrado driving every day, full option in progress

Offline Corro16V

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 3615
  • Karma: 38
  • 你真的很好奇
    • VW-modifi.cz
Re:Aikimato G60
« Odpověď #197 kdy: Červen 24, 2014, 12:53:10 odpoledne »
Líbí se mi, že se do všeho pustíš sám.
Že tu nejsou dotazy jako "...nejde mi jistka..Kam šla..? "

 good

Offline podry

  • ČLEN clubu
  • *
  • Příspěvků: 538
  • Karma: 5
Re:Aikimato G60
« Odpověď #198 kdy: Červen 30, 2014, 14:11:56 odpoledne »
Líbí se mi, že se do všeho pustíš sám.
Že tu nejsou dotazy jako "...nejde mi jistka..Kam šla..? "

 good
přesně a ještě se podělí se závadama a řešení problému. takhle kdyby postupoval každý  :-) good

Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Re:Aikimato G60
« Odpověď #199 kdy: Červenec 08, 2014, 10:51:43 dopoledne »
Diky moc Kashty, Barte a Podry  :drinks:

rad sa podelim o skusenosti a usetrim cas ostatnym :) Aj ked potom pridu o ten super pocit, ked po troch dnoch sa to podari opravit  rofl2

tak dalsia drobnost, za ktoru dakujem Tomovi  good  kryt alternatora :)




Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Re:Aikimato G60
« Odpověď #200 kdy: Leden 15, 2015, 23:56:51 odpoledne »
Ahojte  :drinks:

dlhu dobu som neprispel s nicim novym. Dovodom je, ze sa nic nove nedeje  :blush:

Tak pridavam aspon foto ako corrado odpociva cez zimu  empathy3


Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Re:Aikimato G60
« Odpověď #201 kdy: Leden 28, 2015, 20:46:08 odpoledne »
tak som si spravil mensiu radost a kupil nove "koliky" alebo ako ich nazvat  :-\ No protikusy k zamkom  :-D
Spravilo mi to ohromnu radost, teraz mi uz vodicove dvere idu zavriet ovela lepsie  :i_am_so_happy:





No a konecne som si zadovazil koberceky  8) Tiez prijemny doplnok, len este musim najprv aj koberec povysavat ...