• Duben 28, 2024, 06:34:24 dopoledne

Autor Téma: Aikimato G60  (Přečteno 42086 krát)

Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Aikimato G60
« kdy: Únor 13, 2012, 23:03:32 odpoledne »
Ahojte,
Corrado bolo mojim snov uz od cias, ked som este nemal vodicak. Bohuzial financna situacia mi nikdy nedovolila splnit si svoj sen. Vzdy som ostal nakoniec pri nejakom tom diesly na kazdodenne jazdenie. No ale ako tak cas plynul, moja chut po corrade silnela. A tak som sa asi pred rokom a pol vybral pozriet jednu ciernu G60ku. No co som videl na mieste ma dost odradilo. Ani som nemal chut to nastartovat. Auto stalo v jednom bazare a bolo velmi zanedbane, ako keby tam stalo niekolko rokov. Lak bol taky nerovnomerny a urcite schovaval pod sebou kilogramy gitu. A ceresnickou na torte bol lak, ak to tak mozem nazvat. Cele auto bolo streknute asi sprejom. No nic, tak som smutny isiel domov a tato skusenost ma odradila na dlhsiu dobu. Ale dna 18.1.2012 som nasiel dalsi kusok a tak som sa vydal na dalsiu vypravu.  No tentokrat to bolo uspesnejsie  :) 

A tak som sa stal majitelom tohto auticka:

model: VW Corrado G60
rok: 1989
vykon: 160 koni
farba: Cervena (na aute je niekolko odtienov cervenej a podla olupanych casti bolo povodne cierne)
pocet km: 195 000 km (realny stav nikto netusi)

foto:







Co sa tyka technickeho stavu, tak je na aute este kopec prace. Na aute som zatial absolvoval cca 100 km cestu domov od predavajuceho. Potom len cakalo v garazi, kym budem mat volny cas.

Motor:
Motor velmi dobre nastartoval, len si trocha nedrzi volnobeh a je na nom vidiet, ze uz toho ma dost za sebou.
Co sa tyka kompresoru, neviem v akom je stave. Motor som nevytacal, mam strach, aby nieco neodislo mojou vinou. Vedeli by ste mi poradit ako najlepsie zistim stav kompresora? Mam ist na testovacia jazdu a pozriet kolko tlaci cez MFA ? Len mam strach, aby som ho nemusel domov tahat na lane.

Podvozok:
Corrado ma znizeny podvozok, pocas cesty bolo dost tvrde a majitel hovoril, ze by uz bolo vhodne vymenit tlmice.

Brzdy:
auto brzdilo dobre, platnicky vyzeraju este dobre a aj kotuce su v poriadku.

Lak a vyzor celkovo:
Auto ma zopar nedostatkov, zle opraveny lak na streche, ktory odpadava, prasknute celne sklo. Ochuchany naraznik a takto by som mohol pokracovat este dlho 
Auto bolo podla vsetkeho naburane spredu napravo.

Tolko na uvod, budem sa snazit poctivo dokumentovat svoj progres na mojom Corrade  :)   
« Poslední změna: Březen 26, 2013, 13:21:32 odpoledne od BinVladin »

Offline Corro16V

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 3615
  • Karma: 38
  • 你真的很好奇
    • VW-modifi.cz
Re:Aikimato G60
« Odpověď #1 kdy: Únor 13, 2012, 23:22:57 odpoledne »
Tak tu vítej.  :)

Auto máš jak čtu jen chvilku, tak se určitě ptej na jakoukoliv věc.
Jinak jsem několik dní čekal, jestli tě smazat nebo ne. Tvůj nick mě trochu přiváděl do rozpaků a domníval se, že si spam.  ;D


Jinak za sebe můžu říct, aby si kompresor vyndal a rozpůlil. Tím zjistil skutečný stav.. Podle MFA bych se neřídil.
« Poslední změna: Únor 13, 2012, 23:31:17 odpoledne od Bárt »

Offline HudyG60

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 1201
  • Karma: 4
  • CORRADO G60
Re:Aikimato G60
« Odpověď #2 kdy: Únor 13, 2012, 23:35:25 odpoledne »
Taky vítej... :)
Jinak gratuluju ke splněnému snu...
Tak hodně štěstí...chuti do práce a ať se ti daří...

Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Re:Aikimato G60
« Odpověď #3 kdy: Únor 13, 2012, 23:40:22 odpoledne »
Dakujem Vam za privitanie  :) 

Ano, corradista som len necely mesiac a otazok mam tolko, ze ani neviem cim zacat. Ale najskor prehladam forum, ci uz niekto neriesil to co ja. 

Ale na uvod mam jednu predsa len  :) Na kapote mam dorobene zamky ako vidno na prvej fotke. Lenze moc sa mi to nepaci, rad by som mal originalne otvaranie, nechcem aby mi niekto otvoril na ulici kapotu a zobral si co chce  ;D  No neviem, ci sa da otvaranie este zohnat : lanko atd. Chyba aj interierova packa na otvorenie kapoty  :'(

No a ten moj nick  :) Je to pozostatok z mladych cias, ked som zacal chodit na aikido a kedze som Matej, tak sa to nejako spojilo  :)

Verim, ze si zajtra najdem cas a stravim zopar hodin v dielni  :-*

Offline Corro16V

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 3615
  • Karma: 38
  • 你真的很好奇
    • VW-modifi.cz
Re:Aikimato G60
« Odpověď #4 kdy: Únor 13, 2012, 23:43:50 odpoledne »
tak otevírání není zatím podle mě žádný problém. Určitě tu někdo má corro na díly a takovou věc seženeš za pár korun. Maximálně budeš muset dořešit lanko s bowdenem, ale to už tu řešil třeba Alfoun.

Offline Honza G60

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 2160
  • Karma: 5
  • VW Motorsport
Re:Aikimato G60
« Odpověď #5 kdy: Únor 14, 2012, 07:37:54 dopoledne »
No to se vam tady cerveny auta nejak rozrustaj...... ;D
Ptej se na co potrebujes je tady par lidi co dokazou ze vsim poradit...... :)

Schneider motors-autoservis a sportovni upravy vozu VW,Audi,Seat,Skoda-774922468
http://tuning.zvyk.com/?k=0

http://delenakola.cz/

Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Re:Aikimato G60
« Odpověď #6 kdy: Únor 14, 2012, 20:23:04 odpoledne »
Tak dnes som si nasiel trocha casu a spravil zopar drobnosti na na mojom milacikovi. Mal som defekt na pravom prednom kolese, no nastastie mal otec
doma v pivnici pneu 195/50/R15. Tak mi to dal obut a uz aspon auto nestoji na disku.



pozrel som aj brzdy a tie vyzeraju, ze su v dobrom stave. To potesi :)



Dalej som sa venoval skumaniu co je na aute zle no a je toho dost. Ale tak nic co by som necakal.

prasknute celne sklo:


popraskane tesnenie okolo sibru:



Rozmyslal som, ze co mozem spravit aj bez financi pocas cakania na vyplatu a tak som sa rozhodol, ze vymontujem autoradio a dam tam radio VW Gamma so zelenym podvietenim.
No vsetko sa skomplikovalo, ked som vytiahol autoradio. Vsetky kable boli napevno :/ Vid foto :


Pri hladani som doma ale nasiel koncovky, ktore by som mohol pouzit :)


No stale neviem ako to zapojit, pretoze momentalne som nenasiel ziadne spinane 12V dotiahnute k autoradiu. Su tam sice dva cervene kable, ale oba maju 12V
aj pri vytiahnutom kluci :( Taktiez je na vw Gamma kabel osvetlenia, ale to takisto netusim odkial mam tahat. Mate s tymto niekto skusenosti ?

Dakujem za rady :)

Offline Corro16V

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 3615
  • Karma: 38
  • 你真的很好奇
    • VW-modifi.cz
Re:Aikimato G60
« Odpověď #7 kdy: Únor 14, 2012, 20:30:20 odpoledne »
Pochybuju, že tam najdeš kabel od spínačky nebo tak něco.
můžu se ti ale podívat na barvu drátu v mém autě. Tam mám radio origo.
A pokud chceš kabel osvětlení pro radio, tak bych ho možná vzal hned od nějakého vypínače vedle. Přece jen je to jen pro redukci osvětlení....co?

Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Re:Aikimato G60
« Odpověď #8 kdy: Únor 14, 2012, 20:44:18 odpoledne »
Dakujem Ti Bart :)  Lebo v tych kabloch je tam troska bordel. Nasiel som si v kufri dva hrube kable odcvaknute. Niekto predomnou tam asi mal ozvucenie a hral sa s kablami. 

No to osvetlenie do radia skusim zobrat teda s vypinaca, lebo zatial to vobec nesvieti :( A ked som to dal na 12V tak to samozrejme svietilo aj vtedy, ked som nechcel :D


Offline doktor

  • ***
  • Příspěvků: 260
  • Karma: 3
Re:Aikimato G60
« Odpověď #9 kdy: Únor 14, 2012, 21:00:06 odpoledne »
Tak asi tě nepotěším ale taky jsem musel plusový kontakt tahat ze spínačky a pokud se nepletu tak by jsi tímhle měl vyřešit i to osvětlení autorádia. zapneš klíč rozsvítí se vypneš klíč zhasne  ;)

Offline Corro16V

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 3615
  • Karma: 38
  • 你真的很好奇
    • VW-modifi.cz
Re:Aikimato G60
« Odpověď #10 kdy: Únor 14, 2012, 21:27:35 odpoledne »
Tak asi tě nepotěším ale taky jsem musel plusový kontakt tahat ze spínačky a pokud se nepletu tak by jsi tímhle měl vyřešit i to osvětlení autorádia. zapneš klíč rozsvítí se vypneš klíč zhasne  ;)

tak pokud je to na osvětlení radia, tak to jo. Ale pokud je to na ztlumení svitu rádia při zaplém klíčku, tak musí od světel.

Offline Stinger

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 209
  • Karma: 3
Re:Aikimato G60
« Odpověď #11 kdy: Únor 14, 2012, 21:29:49 odpoledne »
Co se týče drátů, taky mě to čeká, nejlépe vzít schéma a hledat ... netuším jak to měly corra z výroby (zda již byly vybaveny ISO konektory nebo ne, to ví určitě bárt  :)  ..... každopádně se dobře podívěj který drát kam vede, stačí jeden volný + a může ti to začít doutnat při kontaktu s kostrou (vlastní zkušenost).
Jinak bych to řešil tak jak psal doktor ... natáhnout spínaný + ze spínačky a použít jej také na podsvícení, stáhnutí světel od osvětlení

k tomu prasklému oknu .... nevím kde s tím hodláš jezdit (cz / sk) ale v cz je prasklina větší jako 2cm ve stírané ploše čelního okna důvod k pokutě a odstavení vozidla při silniční kontrole - je to samé jako bys měl na autě černý okna.

Offline doktor

  • ***
  • Příspěvků: 260
  • Karma: 3
Re:Aikimato G60
« Odpověď #12 kdy: Únor 14, 2012, 21:54:49 odpoledne »
Tak asi tě nepotěším ale taky jsem musel plusový kontakt tahat ze spínačky a pokud se nepletu tak by jsi tímhle měl vyřešit i to osvětlení autorádia. zapneš klíč rozsvítí se vypneš klíč zhasne  ;)

tak pokud je to na osvětlení radia, tak to jo. Ale pokud je to na ztlumení svitu rádia při zaplém klíčku, tak musí od světel.
Ted jsem si to  uvědomil a Bárt ma pravdu ( Jako vždy) ;) na ztlumení svitu rádia musíš tahat plus od světel  :D

Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Re:Aikimato G60
« Odpověď #13 kdy: Únor 14, 2012, 22:59:58 odpoledne »
Diky hosi,

aspon uz viem ako na to :)  Teraz uz sa len pustit do toho.

Co sa tyka toho rozbiteho celneho skla tak Stinger ma pravdu. Aj u nas je to na pokutu a odobratie technickeho preukazu. Momentalne s autom nejazdim a ani sa nechystam, kym to nebude vymenene. Nestoji mi to za to, riskovat. Vlastne zatial som na tom absolvoval len trasu od kupujuceho a potom zoparkrat presun po dvore :D

Ale dufam, ze do leta bude auto v takom stave, aby som mohol bez vycitiek ist aspon na nejaky ten vylet bez toho, aby som to dotiahol na lane alebo s pozdravom od zelenych panov za zly technicky stav :)

Ozaj ako je na tom dostupnost dielov ako napr. listy na streche, gumy okolo dveri, tesnenie okolo sibru, okolo celneho skla ? Ked uz sa na to vrhnem, tak by som to rad vymenil. Diky

Offline BinVladin

  • VR6 2.9i
  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 1314
  • Karma: 7
Re:Aikimato G60
« Odpověď #14 kdy: Únor 15, 2012, 09:43:48 dopoledne »
Ahoj Mato, tesneni kolem sibru se da koupit nove origo v metrazi. Vychazi asi na 600Kc (cca 20-25E) Listy do strechy se daji taky koupit origo nove, ale ted nevim, jestli jsem za obe platil 1200 (45E) nebo jen za jednu, ale obavam se ze za jednu. Podelne listy ve dverich ( u skla dole) jsem take kupoval nove origo a byly take myslim za 1200 obe. Ale nevim proc a ostatni take ne, proc odstavaji od skla a je mezi gumou a sklem skvira asi 2-3mm, pritom gumy jsou original a nasazene na hrane plechu jsou take dobre.
!!!!!!!!!!!Shanim chladicovou stenu na VR6, jen v neposkozenem stavu!!!!!!!!!!!!