• Duben 26, 2024, 02:05:43 dopoledne

Autor Téma: POKLAD!!!  (Přečteno 2783 krát)

Offline Zdenda

  • ČLEN clubu
  • *
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 3
  • BlackDream
POKLAD!!!
« kdy: Březen 13, 2017, 20:27:37 odpoledne »
Musím se vám všem srdcařům s něčím pochlubit...

Podařilo se mi zachránit před sběrem téměř úplné ročníky Světů motorů (82 - 89) a při prolistovávání a třízení jsem narazil na - viz foto. Moc mě to potěšilo, je to naprosto zachovalý kousek - žádné omačkané rohy, vytrhané stránky apod. Prostě POKLAD (alespoň v mých očích)

trošku OT ale neodpustím si to: Když jsem tak listoval v pár výtiscích tak jsem v každém našel detailní popis vozidel v daném vydání. Tím myslím, že tam bylo do podrobna posáno konstrukční řešení (+ obrázky řezů) motorů, převodovek, rozvodovek, náprav, řízení... Hned jsem věděl jaké má auto vstřikování, tvar spalovacího prostoru, konstrukci diferenciálu, spojky + zajímavosti a odlišnosti v konstrukci (jsou tam takto popsány i kousky jako Lancia Delta Integrale HF, Audi Quatro S1 apod.)

Když to srovnám s dnešními magazíny o vozidlech, resp. topgýry, autosalóny, a dalšími gýry je to nebe a dudy. To že si v autě můžu vybrat s palety 32 barev podsvícení kličky dveří a že se dá otevřít víko kufru kopnutím pod zadní plast v kontextu vyčerpávající informace, že pod kapotou je vznětový/zážehový motor mě jako technicky založeného člověka moc nebere. Tyto světy motorů zapůsobily jako balzám pro mou duši - A toto číslo s Corradem je jen třešnička na OBROVSKÉM dortu :)
    ČERNÁ PERLA - Corrado 1.8 G60           "Čtyři válce stačí, když kompresor tlačí."

Offline Zdenda

  • ČLEN clubu
  • *
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 3
  • BlackDream
Re:POKLAD!!!
« Odpověď #1 kdy: Březen 13, 2017, 20:28:10 odpoledne »
Corro
    ČERNÁ PERLA - Corrado 1.8 G60           "Čtyři válce stačí, když kompresor tlačí."

Offline Zdenda

  • ČLEN clubu
  • *
  • Příspěvků: 706
  • Karma: 3
  • BlackDream
Re:POKLAD!!!
« Odpověď #2 kdy: Březen 13, 2017, 20:28:34 odpoledne »
Corro
    ČERNÁ PERLA - Corrado 1.8 G60           "Čtyři válce stačí, když kompresor tlačí."

Offline Amoniak

  • ČLEN clubu
  • *
  • Příspěvků: 122
  • Karma: 1
  • Nikdy nebudu mít lepší auťák, lepší není!!!!
Re:POKLAD!!!
« Odpověď #3 kdy: Březen 13, 2017, 23:37:08 odpoledne »
Svata pravda kamarade, tenkrat to bylo daleko podrobnejsi, nez dnes... Jestli letos bude nejakej srazek, jakoze doufam, ze jo, tak by jsi mohl jeden exponat privezt ukazat, rad byc se taky podival.... Zatim ahoj..

Offline Lycman

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 122
  • Karma: 2
Re:POKLAD!!!
« Odpověď #4 kdy: Březen 15, 2017, 08:18:53 dopoledne »
Naskenovat, zkopírovat a originály zavakuovat do igelitu. Hlavně nedat z ruky!

Offline šedivák

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2011
  • Karma: 14
  • VR6
Re:POKLAD!!!
« Odpověď #5 kdy: Březen 24, 2017, 06:57:13 dopoledne »
parádní nález, uložit do sejfu  :-D
1994 VW Corrado 2.9VR6 *IN PROGRESS*
1998 VW Passat 3B AFN T4CTIC4L W4G3N