• Duben 28, 2024, 16:07:37 odpoledne

Autor Téma: Krejčova 2.0. 16V  (Přečteno 4236 krát)

Offline Krejča

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 256
  • Karma: 3
Krejčova 2.0. 16V
« kdy: Říjen 16, 2013, 21:15:05 odpoledne »
Byl jednou jeden večer a já brouzdal jsem na bazoši... a narazil tam na Corro, znal jsem ho ze srazu na kterém jsem byl v roce 2011, cena byla psaná dohodou a tak jsem ze zvědavosti napsal email jaká je představa o ceně. Cena byla vzhledem ke stavu auta dost slušná, a tak jsem koketoval z myšlenkou že bych prodal svůj daily car (Corsa C 1.2.16V) a pořídil místo ní Corro...
Jenže jezdit s Correm v zimě to by byl hřích, a tak Corsa zůstává a Corroušek bude takový druhý daily car  :-D
A něco o autě:
r.v. 1992, motor 2.0.16V (9A), v DE to mělo 3 majitele, v roce 2011 si ho přivezla pani do ČR a od tý jsem to koupil (údajně v DE ani u nás nejeto v zimě) najeto má 240tis
Má to el okna, zrcátka, šíbr, centrál, interiér absolutně TOP stav nejvíc mě dostaly sedačky... neprosezený neprodřený bočnice opěradla a boky sedáku jako nový...
Jinak je tam sportovní podvozek, 17"kola (zapsané v TP) laděnej koncák,pak jsem k tomu dostal origo alu se zimním obutím, velký lízo a nějáký prkotinky...
Nějáký mouchy to má ale na ten věk je to super zachovalý, a co s autem zamýšlím? Udržovat ho v co nejlepší kondici aby bylo normálně použitelný (žádný nesmyslný snižování jako u červeňáka) a nechat v origo stavu :)
Nějáký drobnosti dělat budu ale nic zásádního co by se nedalo vrátit zpátky  :)
A nějáký to foto:



Offline defcut

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 604
  • Karma: 9
Re:Krejčova 2.0. 16V
« Odpověď #1 kdy: Říjen 16, 2013, 21:46:00 odpoledne »
Tak pro mě převápko, že se 2litry dělaly už s odl interiérem!

A corrado jako daily? Mně by to bylo líto... Takový pěkný kousek to je

Offline BinVladin

  • VR6 2.9i
  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 1314
  • Karma: 7
Re:Krejčova 2.0. 16V
« Odpověď #2 kdy: Říjen 17, 2013, 09:16:58 dopoledne »
V zime nejete a pridala kola se zimni pneu? ;)
!!!!!!!!!!!Shanim chladicovou stenu na VR6, jen v neposkozenem stavu!!!!!!!!!!!!

Offline wenca88

  • **
  • Příspěvků: 187
  • Karma: 4
Re:Krejčova 2.0. 16V
« Odpověď #3 kdy: Říjen 17, 2013, 11:21:54 dopoledne »
Vypadá celkem bezva,tak hlavně ať slouží.Snad na sebe s červenákem nebudou žárlit  ;D :-D
CORRADO G60 - DUCATI MONSTER 900 i.e

Offline kashty

  • ČLEN clubu
  • *
  • Příspěvků: 837
  • Karma: 11
  • G60 kompressor
    • Czech&Slovak Scirocco Community
Re:Krejčova 2.0. 16V
« Odpověď #4 kdy: Říjen 17, 2013, 11:37:07 dopoledne »
Gratukace k dalšímu corradku....je to těžký zůstat jen u jednoho :-)
Jezdit s corradem v zime hřích není, pokud z něj neděláš leštěnku a máš dobře ošetřenej podvozek. Naopak jezdit s ním celoročně je doslova radost jízdy každý den ;-) Základ jsou dobrý zimáky a funkční ABS.....a vyhrabeš se všude tam, kde aj novší auta zůstávaj stát. Navíc corro nehnije jako ty novodobý kšunty, na kterých se ve výrobě šetří uplně vším.
Poctivý německý auto.
corrado driving every day, full option in progress

Offline BinVladin

  • VR6 2.9i
  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 1314
  • Karma: 7
Re:Krejčova 2.0. 16V
« Odpověď #5 kdy: Říjen 17, 2013, 12:18:32 odpoledne »
Gratukace k dalšímu corradku....je to těžký zůstat jen u jednoho :-)
Jezdit s corradem v zime hřích není, pokud z něj neděláš leštěnku a máš dobře ošetřenej podvozek. Naopak jezdit s ním celoročně je doslova radost jízdy každý den ;-) Základ jsou dobrý zimáky a funkční ABS.....a vyhrabeš se všude tam, kde aj novší auta zůstávaj stát. Navíc corro nehnije jako ty novodobý kšunty, na kterých se ve výrobě šetří uplně vším.
Poctivý německý auto.
OT: S tim ABS v zime bych si asi Kashty dovolil nesouhlasit ( v lete je to jina). Uz dvakrat jsem si malem kvuli ABS rozbil hubu. Na snehu (ledu) to proste uplene prestane brzdit, protoze jak se kolo smekne, okamzite ho uvolni, takze vlastne vubec nebrzdi. Smykem bych toho ubrzdil daleko vic. Jsem si rikal ze na zimu vyrvu pojistku.... Poprve mne to tak vydesilo, jel jsem asi 10km/h a na 20 metrech jsem to malem nezabrzdil a napalil do auta prede mnou na krizovatce. Smykem bych stal na polovicni vzdalenosti. Stalo se mi to u dvou ruznych aut...
!!!!!!!!!!!Shanim chladicovou stenu na VR6, jen v neposkozenem stavu!!!!!!!!!!!!

Offline kashty

  • ČLEN clubu
  • *
  • Příspěvků: 837
  • Karma: 11
  • G60 kompressor
    • Czech&Slovak Scirocco Community
Re:Krejčova 2.0. 16V
« Odpověď #6 kdy: Říjen 17, 2013, 12:45:12 odpoledne »
...nechci nosit dříví do lesa, ale ABS primárně přece nezkracuje brzdnou dráhu, ale zajišťuje ovladatelnost při brždění, kdy by jinak došlo k zablokování kol na kluzkém povrchu. Zkrátit brzdnou dráhu dokáže v závislosti na okolních podmínkách.....a na ledu nezabrzdí žádný auto...
corrado driving every day, full option in progress

Offline BinVladin

  • VR6 2.9i
  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 1314
  • Karma: 7
Re:Krejčova 2.0. 16V
« Odpověď #7 kdy: Říjen 17, 2013, 16:11:47 odpoledne »
...nechci nosit dříví do lesa, ale ABS primárně přece nezkracuje brzdnou dráhu, ale zajišťuje ovladatelnost při brždění, kdy by jinak došlo k zablokování kol na kluzkém povrchu. Zkrátit brzdnou dráhu dokáže v závislosti na okolních podmínkách.....a na ledu nezabrzdí žádný auto...
Ale ja nerikal ze zkracuje brzdnou drahu :) spis ze se auto zacne chovat nepredvidatelne. Ale asi je to to na co je clovek zvykly... Coz jsem myslel presne to, ze vim nebo dokazu odhadnout, jak auto zabrzdi smykem na jakem povrchu a kdyz auto jede porad dal, tak se pro mne chova nepredvidatelne.
« Poslední změna: Říjen 17, 2013, 16:13:49 odpoledne od BinVladin »
!!!!!!!!!!!Shanim chladicovou stenu na VR6, jen v neposkozenem stavu!!!!!!!!!!!!

Offline kashty

  • ČLEN clubu
  • *
  • Příspěvků: 837
  • Karma: 11
  • G60 kompressor
    • Czech&Slovak Scirocco Community
Re:Krejčova 2.0. 16V
« Odpověď #8 kdy: Říjen 17, 2013, 17:21:57 odpoledne »
Bine, ja vycházel z toho, jak jsi napsal:"Smykem bych stal na polovicni vzdalenosti." :-D ....jinak, souhlas, že "ABS dědeček" v našich autech není nijak inteligentní ani dokonalej systém, ale podle mého názoru pořád lepší jak nic. Než abych doufal a brzdil očima, radši se překážce vyhnu. Asi nemá cenu to tu Jirkovi zaplňovat diskusí o ABS..., jak jsi napsal, je to i o zvyku
corrado driving every day, full option in progress

Offline Krejča

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 256
  • Karma: 3
Re:Krejčova 2.0. 16V
« Odpověď #9 kdy: Říjen 20, 2013, 19:38:22 odpoledne »
Bine, proto píšu údajně :D  ona s tím v zimě nejezdila, tyhle kola dostala od toho němce co jí to prodával...
Kashty, já na to nemám koule tahat to do sněhu, a čekat kterej idiot na letňákach to do mě nakouří...

Dneska sem udělal pár podzimních fotek, škoda kvality no  :blush:

« Poslední změna: Říjen 20, 2013, 19:41:59 odpoledne od Krejča »

Offline wenca88

  • **
  • Příspěvků: 187
  • Karma: 4
Re:Krejčova 2.0. 16V
« Odpověď #10 kdy: Říjen 20, 2013, 20:25:00 odpoledne »
Schválně jak dlouho bude série :D :D jinak hezký to kousek :-)
CORRADO G60 - DUCATI MONSTER 900 i.e

Offline Krejča

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 256
  • Karma: 3
Re:Krejčova 2.0. 16V
« Odpověď #11 kdy: Říjen 31, 2013, 19:47:06 odpoledne »
Tak jsem ve volných chvílích něco málo udělal  :)
Opravil spolujezdcovu kliku (klasicky ulomená páčka mechanizmu)
Vrátil jsem zpátky lízo
Mlhovky a blinkry potáhl lehce kouřovou folií
Pokračování příště :D chtělo by to více času :-\

Offline Krejča

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 256
  • Karma: 3
Re:Krejčova 2.0. 16V
« Odpověď #12 kdy: Listopad 09, 2013, 13:03:15 odpoledne »
Nazdárek klucí  :)
Corrouch začal trochu zlobit, za jízdy se začalo nejdnou ozívat jakési šramocení... rezonování...
Pak jsem v garáži zjistil že to bude nejspíš čerpadlo, auto jede normálně a to i když ho přišlápnu...
Šramocení se ozve když zapnu klíček jak to načerpá benzin a je klid, jakmile nastartuju tak to šramotí... takže by to mělo bejt čerpadlo ne?  :-D
A zajímavé je to když sem dneska zapnul klíček byl klid, nestartoval sem a vypnul sem a znovu zapnul a taky klid a napotřetí už to dělalo...

Netuší někdo kde muže být chyba?
Za každou radu budu moc rád, technika neni moje silná stránka ale svěřovat auto někomu jinýmu se mi nechce...
Přijde mi že to dělá krabička viz foto...

Offline Corro16V

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 3615
  • Karma: 38
  • 你真的很好奇
    • VW-modifi.cz
Re:Krejčova 2.0. 16V
« Odpověď #13 kdy: Listopad 10, 2013, 20:33:10 odpoledne »
Čerpadlo je přes zpožďovací relé. To znamená, že ne vždy po zapnutí klíčku sepne a čerpá palivo. Po nastartování samozřejmě bude vrčet stále. Buď ti čerpadlo odchází nebo je tam vzduch.

Offline Krejča

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 256
  • Karma: 3
Re:Krejčova 2.0. 16V
« Odpověď #14 kdy: Listopad 10, 2013, 21:49:38 odpoledne »
když jsem to odmontoval a vyselo to na hadičkách tak jsem nastartoval a když jsem s tím zahejbal tak se zvuk měnil...
Nejlepší asi bude dát to nové, stejně by mě jednou čekala výmena...