• Červen 02, 2024, 21:08:18 odpoledne

Autor Téma: Aikimato G60  (Přečteno 42399 krát)

Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Re:Aikimato G60
« Odpověď #135 kdy: Duben 01, 2014, 20:25:44 odpoledne »
diky  :drinks: zasa som o nieco mudrejsi a uz budem vediet nabuduce  :blush:

inak viem, ze su to mozno laicke otazky, ale co by stalo, ak by som nedal celokovove ? nevydrzalo by tie tlaky a prestalo by tesnit ? Predsa len nemam s tym moc skusenosti, tak si rad precitam nejake osobne skusenosti od vas :)  Diky pani za nazory k tomuto  :drinks:

Offline Corro16V

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 3615
  • Karma: 38
  • 你真的很好奇
    • VW-modifi.cz
Re:Aikimato G60
« Odpověď #136 kdy: Duben 01, 2014, 20:36:19 odpoledne »
Ano, velice brzy by se podfouklo.
Prostě nevydrží ty tlaky

Offline BinVladin

  • VR6 2.9i
  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 1314
  • Karma: 7
Re:Aikimato G60
« Odpověď #137 kdy: Duben 02, 2014, 09:24:32 dopoledne »
Mato, cos sehnal za pisty na ten vybrus? To jsou z nejakeho stareho motoru s vetsim vrtanim?
!!!!!!!!!!!Shanim chladicovou stenu na VR6, jen v neposkozenem stavu!!!!!!!!!!!!

Offline Corro16V

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 3615
  • Karma: 38
  • 你真的很好奇
    • VW-modifi.cz
Re:Aikimato G60
« Odpověď #138 kdy: Duben 02, 2014, 09:29:39 dopoledne »
Tak stačily kroužky..

Offline BinVladin

  • VR6 2.9i
  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 1314
  • Karma: 7
Re:Aikimato G60
« Odpověď #139 kdy: Duben 02, 2014, 09:33:04 dopoledne »
Tak stačily kroužky..
Tak jasne, ale kdyz psal ze pisty mely velkou vuli a jeste to vybrousil, tak tam pujdou ted nastorc ne? ;)
!!!!!!!!!!!Shanim chladicovou stenu na VR6, jen v neposkozenem stavu!!!!!!!!!!!!

Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Re:Aikimato G60
« Odpověď #140 kdy: Duben 02, 2014, 10:54:08 dopoledne »
Ahoj Bine ;) tak piesty som povodne chcel kupit tieto :

http://www.ebay.de/itm/VW-G60-PG-Turbo-Kolben-Schmiedekolben-Wossner-Corrado-/250697238597?pt=DE_Autoteile&hash=item3a5eb84845

ale ze tie moje su este ok, ze to je skoda menit ... tak sa potom odniesol na vybrus a vyvlozkoval sa. Akoze ja som tomu moc neveril, ze by to mohlo moc vydrzat ... ale tak kamos to mal spravene na honde civic 2.4 vtec s turbom a vydrzalo mu to , tak ze ok ... 

Tak uvidim , ze ci sa mi motor nerozpadne niekde potom  drv   A ked ano, tak smola ... potom tu budem v inzercii pisat, ze zhanam G60 motor  ;D

Offline BinVladin

  • VR6 2.9i
  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 1314
  • Karma: 7
Re:Aikimato G60
« Odpověď #141 kdy: Duben 02, 2014, 11:05:03 dopoledne »
Ahoj Bine ;) tak piesty som povodne chcel kupit tieto :

http://www.ebay.de/itm/VW-G60-PG-Turbo-Kolben-Schmiedekolben-Wossner-Corrado-/250697238597?pt=DE_Autoteile&hash=item3a5eb84845

ale ze tie moje su este ok, ze to je skoda menit ... tak sa potom odniesol na vybrus a vyvlozkoval sa. Akoze ja som tomu moc neveril, ze by to mohlo moc vydrzat ... ale tak kamos to mal spravene na honde civic 2.4 vtec s turbom a vydrzalo mu to , tak ze ok ... 

Tak uvidim , ze ci sa mi motor nerozpadne niekde potom  drv   A ked ano, tak smola ... potom tu budem v inzercii pisat, ze zhanam G60 motor  ;D
Jak vyvlozkoval? Vzdyt PG ma litinovy blok, tam nejsou vymenny vlozky ne?
Jenom to mas vyhonovany na novy kruhy a pisty si nechal puvodni? Vzdyt mezi vybrusama je vic jak pul milimetru, to uz je hodne ne?
Ale Bart bude vedet presneji ;)
!!!!!!!!!!!Shanim chladicovou stenu na VR6, jen v neposkozenem stavu!!!!!!!!!!!!

Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Re:Aikimato G60
« Odpověď #142 kdy: Duben 02, 2014, 11:18:36 dopoledne »
asi mas pravdu Bine, ja sa v tych terminoch stracam . ale bolo mi povedane , ze valce ako take neboli poskodene a piesty boli tiez ok . ale malo to volu a neverim, ze len nove kruzky by tolko pomohli, lebo fakt, ked sme tam piesty s novymi kruzkami davali, tak to islo krasne natesno ... Ci je to uz tak alebo onak uz to nema volu ... lebo predtym to normalne prepustalo benzin ... som mal olej zmiesany s benzinom jedna k jednej ...

Offline BinVladin

  • VR6 2.9i
  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 1314
  • Karma: 7
Re:Aikimato G60
« Odpověď #143 kdy: Duben 02, 2014, 12:10:21 odpoledne »
asi mas pravdu Bine, ja sa v tych terminoch stracam . ale bolo mi povedane , ze valce ako take neboli poskodene a piesty boli tiez ok . ale malo to volu a neverim, ze len nove kruzky by tolko pomohli, lebo fakt, ked sme tam piesty s novymi kruzkami davali, tak to islo krasne natesno ... Ci je to uz tak alebo onak uz to nema volu ... lebo predtym to normalne prepustalo benzin ... som mal olej zmiesany s benzinom jedna k jednej ...
Nemyslim si Mato, ze by se benzin dostaval v takovym mnozstvi dolu jen kolem krouzku, protoze pokud to jede, tak ho tam moc nezbyde aby sel dolu. To musela byt asi i jina zavada.
Mne jednou u Favorita sel benzin pres sani vrchem do odvetrani, protoze se zasekl ventilek ve zpatecce. Mel jsem v motoru 10 litru oleje s benzinem. :D
Pokud nebyly valce moc vybehane, tak jen lehce (par stovek) prebrousil, aby se dobre zabehly nove kruhy s valcema, zmensil ovalitu a motor bude temer jak novy.
Menil si loziska na klice a ojnicich?

!!!!!!!!!!!Shanim chladicovou stenu na VR6, jen v neposkozenem stavu!!!!!!!!!!!!

Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Re:Aikimato G60
« Odpověď #144 kdy: Duben 02, 2014, 13:19:02 odpoledne »
hehe, no ja som to prenechal na odbornikov predsa len, tak verim, ze je to spravne  :i_am_so_happy:  Robil mi to pan Mraz z Bratislavy, cast Dubravka. Vyse osemdesiat rocny pan :) Ked som videl tie stroje co mal doma este hadam z prvej svetovej vojny :) A skusenosti mal asi tiez dost. Vsetci z okolia tam chodia . Ked sme mu priniesli ten blok , tak povedal len, ze to je v pohode, ze robil uz ovela ovela horsie :D

Heh, no pekna prihoda s tym favoritom :) inak akoze tuto na mojom motore je mozne vsetko, lebo udrzbu nedostal uz asi pekne dlho a co mohlo byt pokazene, to aj bolo ...  Napr. vodne trubky boli uplne hrdzave, lebo tam asi liali obycajnu vodu alebo co ... hodim sem aj foto  drv


Offline BinVladin

  • VR6 2.9i
  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 1314
  • Karma: 7
Re:Aikimato G60
« Odpověď #145 kdy: Duben 02, 2014, 13:25:07 odpoledne »
Tak ma se u Tebe Corro dobre, kdyz dily odkladas na Kasmir ;)

Jj taky stary pan ma asi hodne zkusenosti.

Neznamena kdyz ma nekdo novy CNC stroj, ze to udela lip nez takovy na starsich strojich a se zkusenostma.
Bin
!!!!!!!!!!!Shanim chladicovou stenu na VR6, jen v neposkozenem stavu!!!!!!!!!!!!

Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Re:Aikimato G60
« Odpověď #146 kdy: Duben 02, 2014, 13:38:17 odpoledne »
heh ano  ;D doprajem corradu viac ako sebe  :-X

presne tak som to myslel aj ja, ze stare dobre stroje, kolko rokov uz funguju a panko uz urcite pozna kazdy srob na nich. Ale povedal, ze blok na G60 uz velmi velmi dlho nerobil. Ale tak mal moju plnu doveru. Menil mi aj plomby na bloku, lebo boli vytlacene a tiekla voda ... pravdepodobne z toho isteho dovodu, ze tam liali normalnu vodu a zamrzlo to alebo neviem ...  jednoducho vsetko bolo na prd .

A ano, menil som loziska aj na kluke a ojniciach  :-) uz boli take opotrebovanejsie ... podla mna este povodne.


Offline BinVladin

  • VR6 2.9i
  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 1314
  • Karma: 7
Re:Aikimato G60
« Odpověď #147 kdy: Duben 02, 2014, 13:49:52 odpoledne »
heh ano  ;D doprajem corradu viac ako sebe  :-X

presne tak som to myslel aj ja, ze stare dobre stroje, kolko rokov uz funguju a panko uz urcite pozna kazdy srob na nich. Ale povedal, ze blok na G60 uz velmi velmi dlho nerobil. Ale tak mal moju plnu doveru. Menil mi aj plomby na bloku, lebo boli vytlacene a tiekla voda ... pravdepodobne z toho isteho dovodu, ze tam liali normalnu vodu a zamrzlo to alebo neviem ...  jednoducho vsetko bolo na prd .

A ano, menil som loziska aj na kluke a ojniciach  :-) uz boli take opotrebovanejsie ... podla mna este povodne.

A delal Ti tlakovku na bloku a nejlip i na hlave? aby nebyla vsechna prace zbytecna.
!!!!!!!!!!!Shanim chladicovou stenu na VR6, jen v neposkozenem stavu!!!!!!!!!!!!

Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Re:Aikimato G60
« Odpověď #148 kdy: Duben 02, 2014, 14:12:26 odpoledne »
ano, nic som nechcel nechat na nahodu ... hlavu sice nemam pofotenu moc, ale tiez sa robila generalka na nej, nechala sa liznut, zabrusovali sa ventily atd. 

podla mna toto su veci na ktorych sa neoplati setrit, lebo neskor by sa mi to mohlo vypomstit  drv

som si povedal, ze ked sa to robi, tak nech uz je to poriadne, nech to zasa vydrzi par rokov . Aj ked vzdy sa moze nieco prihodit :D


Offline Aikimato

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 218
  • Karma: 6
Re:Aikimato G60
« Odpověď #149 kdy: Duben 03, 2014, 13:38:01 odpoledne »
niekde tu na fore pisal Bart, ze odporuca vycistit intercooler ... tak odporucam to kazdemu aj ja  :-) 

nasledovne fotky asi hovoria za vsetko  :o







A to upozornujem, ze toto vyslo von hned ako som s nim zatriasol . Potom som ho este cistil cca dve hodiny s technickym benzinom aj kym nevytekal uplne cisty von. Lebo bolo tam dost necistot este, nejake tie lamely a strieborny prach .