• Květen 07, 2024, 00:47:37 dopoledne

Autor Téma: Defcutova VR6  (Přečteno 45497 krát)

Offline defcut

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 604
  • Karma: 9
Defcutova VR6
« kdy: Prosinec 13, 2011, 11:33:13 dopoledne »
Dne 11.6.2011 jsem v v Liberci koupil své "dream car".

Corrado VR6 r.v. 1991 Automat
papírově na 2,0 16V
dovoz CH
kdysi dávno mělo interier ve světlé kůži

Stav:

Auto jsem koupil v nepojízdném stavu s informací, že je maximálně prasklá hlava. Tak jsem neváhal a za cenu 35tis. koupil tuto "pokladničku". S "člověkem", od kterého jsem to kupoval jsem se dohodl, že mi zo zprovozní.


« Poslední změna: Březen 07, 2013, 22:04:46 odpoledne od defcut »

Offline defcut

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 604
  • Karma: 9
Re:Defcutova VR6
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 13, 2011, 11:56:37 dopoledne »
V následujících týdnech probíhala oprava "praské hlavy", ze které se nakonec vyklubal prasklý celý blok motoru  :P
Takže následovalo hledání motoru nového. Věděl jsem, že 2,9 bude málo, ale nechtěl jsem žádný 2,8 kompromis!

Offline defcut

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 604
  • Karma: 9
Re:Defcutova VR6
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 13, 2011, 12:03:39 odpoledne »
Po usilovném hledání se našel dárce z DE, který si to prý chystal do svého corra a zřejmě to mělo být po GO. Ta za 25tis. šel motor do čech  :)
« Poslední změna: Prosinec 13, 2011, 12:06:34 odpoledne od defcut »

Offline deywis

  • **
  • Příspěvků: 160
  • Karma: 5
  • Corrado nemám ale líbí se mi tady :-)
Re:Defcutova VR6
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 13, 2011, 12:38:11 odpoledne »
no, to se ti to pěkně prodražilo... dal ti pan prodejce aspoň slevu když tam bylo v háji něco jinýho než tvrdil?
scirocco "90
scirocco "78

Offline BinVladin

  • VR6 2.9i
  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 1314
  • Karma: 7
Re:Defcutova VR6
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 13, 2011, 15:28:50 odpoledne »
no, to se ti to pěkně prodražilo... dal ti pan prodejce aspoň slevu když tam bylo v háji něco jinýho než tvrdil?
Radeji bych onoho prodejce tady nezminoval. ;)
!!!!!!!!!!!Shanim chladicovou stenu na VR6, jen v neposkozenem stavu!!!!!!!!!!!!

Offline defcut

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 604
  • Karma: 9
Re:Defcutova VR6
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 13, 2011, 16:45:19 odpoledne »
No a aby toho nebylo málo, tak byl problém s automatickou převodovkou. Jakmile se dolil olej do převodovky, tak po cca 10km všechen vytekl. S tímto mi hodně pomohl BinVláďa a TomášG60. Už jsem se z toho málem hroutil a kluci mně pomohli od bran Bohnic  ;D
Repase automatky by vyšla na majlant, tak jsem se rozhodl i na doporučení Toma a Vládi to předělat na manuál. Podařilo se sehnat člověka, který dělá VW a celkem s chutí se do toho pustil. Z Pardubic od jednoho šílence jsem sehnal potřebné díly. Málem mě to stálo zdraví, takže pro ty, kteří se nějakou náhodou dostanou do spárů tohoto člověka, který rozprodává US verzi VR6 na díly, buďte velmi opatrní a nikdy tam nejezděte sami  >:(

Offline defcut

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 604
  • Karma: 9
Re:Defcutova VR6
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 13, 2011, 17:14:36 odpoledne »
V další fázi mě čeká příprava na technickou, která v mém případě bude muset být velmi precizní. Jelikož je to VR6 a papíry jsou na 2litr, tak to bude víc pod lupou  ;D Co nejdříve se pustím do elektriky, která je jak vidno v pěkně bídném stavu. V té srkrumáži se našly 3 krabičky od alarmu...

A v mezičase jsem se pustil do odstrojování interiéru a kompletní čištění, výměnu chybějících či poškozených částí vč. přípravy na nové čalounění stropu a sedáků... Takže se nebudu v zimě nudit :-D
« Poslední změna: Prosinec 13, 2011, 17:29:57 odpoledne od defcut »

Offline Corro16V

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 3615
  • Karma: 38
  • 你真的很好奇
    • VW-modifi.cz
Re:Defcutova VR6
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 13, 2011, 17:59:25 odpoledne »
Koukám, že z toho nejspíš opět někdo "vykradl" interiér... A Držím palce a ť máš hodně nervů.
Ale myslím, že po tom čím sis už prošel, tak teď budou problémy snad už menší a bude se ti dařit..

Offline freek

  • **
  • Příspěvků: 71
  • Karma: -1
Re:Defcutova VR6
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 13, 2011, 19:01:16 odpoledne »
Cau, co jste přesně stalo u toho capka z pardubic ? Mam na něj jen špatny ohlasy už jsme přemyšlel že tam zajedu na kukačku co tam má za díly. Zbylo tam ještě něco z corra ?

No a aby toho nebylo málo, tak byl problém s automatickou převodovkou. Jakmile se dolil olej do převodovky, tak po cca 10km všechen vytekl. S tímto mi hodně pomohl BinVláďa a TomášG60. Už jsem se z toho málem hroutil a kluci mně pomohli od bran Bohnic  ;D
Repase automatky by vyšla na majlant, tak jsem se rozhodl i na doporučení Toma a Vládi to předělat na manuál. Podařilo se sehnat člověka, který dělá VW a celkem s chutí se do toho pustil. Z Pardubic od jednoho šílence jsem sehnal potřebné díly. Málem mě to stálo zdraví, takže pro ty, kteří se nějakou náhodou dostanou do spárů tohoto člověka, který rozprodává US verzi VR6 na díly, buďte velmi opatrní a nikdy tam nejezděte sami  >:(

Offline šedivák

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2011
  • Karma: 14
  • VR6
Re:Defcutova VR6
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 14, 2011, 08:14:11 dopoledne »
Ještě včera byl na bazos.cz inzerát bez fotek na díly z VR6 a zmiňoval se i o papírech. Dneska jsem už ho bohužel nenašel, ale myslel jem na tebe s těma papírama. Nevim, jestli to nebyl ten samej člověk, jak píšeš....
1994 VW Corrado 2.9VR6 *IN PROGRESS*
1998 VW Passat 3B AFN T4CTIC4L W4G3N

Offline defcut

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 604
  • Karma: 9
Re:Defcutova VR6
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 14, 2011, 17:56:50 odpoledne »
Ještě včera byl na bazos.cz inzerát bez fotek na díly z VR6 a zmiňoval se i o papírech. Dneska jsem už ho bohužel nenašel, ale myslel jem na tebe s těma papírama. Nevim, jestli to nebyl ten samej člověk, jak píšeš....
Nejspíš mu vypršel inzerát :-D Toho člověka už nikdy nechci vidět, tak doufám, že někdo nebude mít podobnou špatnou zkušenost jako já... Papíry mi naštěstí nechají a přepíšou na VR6 díky papíru, který kdysi podepsal TMiky.

Offline defcut

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 604
  • Karma: 9
Re:Defcutova VR6
« Odpověď #11 kdy: Únor 10, 2012, 19:20:52 odpoledne »
Tak už je namontována přečalouněná stropnice. Hned to vypadá líp :-)

« Poslední změna: Únor 10, 2012, 19:24:52 odpoledne od defcut »

Offline Honza G60

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 2160
  • Karma: 5
  • VW Motorsport
Re:Defcutova VR6
« Odpověď #12 kdy: Únor 10, 2012, 20:51:29 odpoledne »
No pekny! :D Muzu se zeptat kde jsi sehnal latku?Taky bych to chtel hodit do cerne,dekuju... :)

Schneider motors-autoservis a sportovni upravy vozu VW,Audi,Seat,Skoda-774922468
http://tuning.zvyk.com/?k=0

http://delenakola.cz/

Offline defcut

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 604
  • Karma: 9
Re:Defcutova VR6
« Odpověď #13 kdy: Únor 10, 2012, 21:03:16 odpoledne »
Honzo, dělal mi to Pan Čalouník z Brumova-Bylnice kousek od Valaškých Klobouk. Měl spousty vzorků. Vzal si za to 700 :-). Jezdí za ním hodně lidí s veteránama. Kvalitní práce za dobrý peníz...

http://www.auto-interier-design.cz

Offline Honza G60

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 2160
  • Karma: 5
  • VW Motorsport
Re:Defcutova VR6
« Odpověď #14 kdy: Únor 10, 2012, 21:08:41 odpoledne »
Tak to je zadarmo. :) 700 penez i s matrosem a praci?SUPER! A kvalita vypada paradne.
Ja to asi hodim do perforovany kuze jako mam sedaky a casem budou i tapecy atd......

Schneider motors-autoservis a sportovni upravy vozu VW,Audi,Seat,Skoda-774922468
http://tuning.zvyk.com/?k=0

http://delenakola.cz/