• Květen 09, 2024, 12:17:10 odpoledne

Autor Téma: stavba x pojistka  (Přečteno 5053 krát)

Offline Krupic

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 91
  • Karma: 2
stavba x pojistka
« kdy: Prosinec 05, 2011, 23:05:14 odpoledne »
jak se to da udelat? kdyz koupim auto co neni v poradku ale abych ho mohl dat do depositu musim ho prihlasit a abych ho mohl prihlasit musim mit evidencku a na evidencku musi byt technicky v poradku ale dokud se nedostavy tak nebude da se to nejak "ochcat" abych nemusel platit povinny ruceni po dobu stavby auta?

Offline Honza G60

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 2160
  • Karma: 5
  • VW Motorsport
Re:stavba x pojistka
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 06, 2011, 06:41:51 dopoledne »
Pokud vim tak na evidencku nepotrebujes technickou,je to samostany ukon.Ale kdyz se optas na technicky urcite ti reknou co a jak. :D

Schneider motors-autoservis a sportovni upravy vozu VW,Audi,Seat,Skoda-774922468
http://tuning.zvyk.com/?k=0

http://delenakola.cz/

Offline šedivák

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2011
  • Karma: 14
  • VR6
Re:stavba x pojistka
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 06, 2011, 09:34:00 dopoledne »
Na evidenčce kontrolujou vinka, čísla motorů atd. Technickej stav je nezajímá.
1994 VW Corrado 2.9VR6 *IN PROGRESS*
1998 VW Passat 3B AFN T4CTIC4L W4G3N

Offline Krupic

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 91
  • Karma: 2
Re:stavba x pojistka
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 06, 2011, 13:41:17 odpoledne »
prave ze kdyz tam nebude motor tak asi evidenckou neprojde a je blby platit pojistku za auto co stoji v garazi a ani emuze jet

Offline BinVladin

  • VR6 2.9i
  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 1314
  • Karma: 7
Re:stavba x pojistka
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 06, 2011, 16:45:23 odpoledne »
prave ze kdyz tam nebude motor tak asi evidenckou neprojde a je blby platit pojistku za auto co stoji v garazi a ani emuze jet
Ja teda Corro prihlasoval po pul roce a neplatil jsem ani povinne. Ale bylo to v dobe, kdy to jeste nehlidali. (2005) Netusim jak s tim ted.
!!!!!!!!!!!Shanim chladicovou stenu na VR6, jen v neposkozenem stavu!!!!!!!!!!!!

Offline Corro16V

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 3615
  • Karma: 38
  • 你真的很好奇
    • VW-modifi.cz
Re:stavba x pojistka
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 06, 2011, 17:02:36 odpoledne »
Nejsnazší je se zeptat na přepisech, kde to budeš dělat, ne...
Co vím, tak ne vždy si zákon vykládají na různých úředech stejně.

Podle mě, od toho co to kupuješ, tak ten to dá do depozitu a převede to na tebe.
Jelikož to bude evidováno stále v depozitu a tedy bez povinnosti pojistky, tak si v klidu a můžes stavět..

Offline Krupic

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 91
  • Karma: 2
Re:stavba x pojistka
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 06, 2011, 18:00:22 odpoledne »
j v depositu kdyby uz to blo to by mohlo jit...diky za rady

Offline Stinger

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 209
  • Karma: 3
Re:stavba x pojistka
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 06, 2011, 21:50:10 odpoledne »
POkud je corro bez motoru, je to trochu prekerka .....
Tak předně, motor je teď braný jako součástka, takže pokud je z TP vymazáno číslo motoru tak to není problém, nic se nekontroluje.
Kdyby bylo na mě, tak bych do toho naoko šoupnul motor který tam číselně patří, a dotáhnul bych to na evidenčku.
Zkontrolují čísla kastle a motoru, vydají potvrzení o evidenční kontrole a pak už šupem na dopravku.
Pak už lze auto přepsat .. pokud budeš mít aspoň krátkodobou pojistku, pak čupnout do depozitu.

Samozřejmě, pokud je to v současné době v depozitu, tak to lze přepsat i v depozitu jak psal Bárt.

Offline deywis

  • **
  • Příspěvků: 160
  • Karma: 5
  • Corrado nemám ale líbí se mi tady :-)
Re:stavba x pojistka
« Odpověď #8 kdy: Prosinec 06, 2011, 21:58:52 odpoledne »
Na evidenčce kontrolujou vinka, čísla motorů atd. Technickej stav je nezajímá.

bohužel, jak kde... u nás je zajímaly brzdy, kola, tlumiče, sedačky  >:(

jak je psáno výše, nejjednodužší je aby to původní majitel hodil do depozita, převedl na tebe a hotovo... taky to tak mám
scirocco "90
scirocco "78

Offline Stinger

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 209
  • Karma: 3
Re:stavba x pojistka
« Odpověď #9 kdy: Prosinec 06, 2011, 22:06:06 odpoledne »
Na evidenčce kontrolujou vinka, čísla motorů atd. Technickej stav je nezajímá.

bohužel, jak kde... u nás je zajímaly brzdy, kola, tlumiče, sedačky  >:(

jak je psáno výše, nejjednodužší je aby to původní majitel hodil do depozita, převedl na tebe a hotovo... taky to tak mám

Neměls náhodou plnou technickou kontrolu? Protože součástí celkové technické kontroly je právě i evidenčka .... pokud máš zvlášť evidenčku, jde jim jen o kontrolu, zda papíry souhlasí s tím co je vyzaženo na kastli/motoru ..cena asi okolo 200.-

Offline deywis

  • **
  • Příspěvků: 160
  • Karma: 5
  • Corrado nemám ale líbí se mi tady :-)
Re:stavba x pojistka
« Odpověď #10 kdy: Prosinec 06, 2011, 22:10:44 odpoledne »
nene, byla to čistě jen evidenčka, auto bylo na technické několik měsíců předtím... ale viděli mladýho borca, podezřelý auto, tak si asi řekli že mě zmáčknou...
scirocco "90
scirocco "78

Offline Stinger

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 209
  • Karma: 3
Re:stavba x pojistka
« Odpověď #11 kdy: Prosinec 06, 2011, 22:12:26 odpoledne »
I kdyby na tom nenašli žádné brzdy a řízení na provázku, na výsledek evidenční kontroly by to nemělo vliv

Offline Mates

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 583
  • Karma: 7
Re:stavba x pojistka
« Odpověď #12 kdy: Prosinec 06, 2011, 22:23:41 odpoledne »
fakt je že, je to na každý technický která provádí evidenčku.. přijel sem taky s tím že potřebuju evidenční kontrolu a ten pán kterej si připadal obrovsky vzácnej, mě vyrazil za to že mi blikaly stroboskopy o kterejch sem ani nevěděl, za spojler rieger, 15" kola a měl ještě spousty blbejch keců.. zajel sem ještě ten den na jinou evidenci, kde nikdo jak to auto vypadá neřešil, ale vyskytl se problém s motorem jelikož magistrátní úřednice, ještě když se psaly techničáky ručně, se neobtěžovala napsat správný typ místo FR napsala FK a už sem běhal.

rozhodně si zajeď někam kde bys tu evidenci chtěl dělat ať ti k tomu řeknou svý, abys tam nedorazil a oni tě rovnou vyrazily.. ale jestli je to v depozitu tak to minulej majitel snadno na tebe odhlásí a až to budeš mít dostavěný, tak to v depozitu na sebe po evidenčce a technický snadno přihlásíš
Corrado ve výstavbě

Scirocco MK 2 84" 1.8 16v PL, Kamei
Scirocco Mk 1 80"  1.6 eg 110PS, special
+ něco málo dalších MK 1 a 2
moto BMW K100RS

Offline šedivák

  • Administrátor
  • *****
  • Příspěvků: 2011
  • Karma: 14
  • VR6
Re:stavba x pojistka
« Odpověď #13 kdy: Prosinec 07, 2011, 14:47:50 odpoledne »
Já právě čerpám ze svý zkušenosti s prvnim Correm. Přijel jsem na evidenčku v lednu na letňákách 15" vepředu a 14" vzadu :-) Podvozek, vejfuk, Schroty ani malej volant je netrápil. Kontrolovali jen to, zda se čísla v TP a na autě shodujou, toť vše :-)
1994 VW Corrado 2.9VR6 *IN PROGRESS*
1998 VW Passat 3B AFN T4CTIC4L W4G3N

Offline Corro16V

  • Fanoušek
  • *
  • Příspěvků: 3615
  • Karma: 38
  • 你真的很好奇
    • VW-modifi.cz
Re:stavba x pojistka
« Odpověď #14 kdy: Prosinec 07, 2011, 14:52:24 odpoledne »
No a mě na evidenčce chtěl vyhodit za to, že jsem měl na BMW 17ky. Že má správně kontrolovat jestli veškerá data sedí s TP.
Evidentně chtěl na kafe... nedostal ani korunku a řekl jsem mu, že jsem tu zpět za 20min na zimákách a že mi ji stejně bude muset dát... tak povolil.  :)